وبلاگ

نکاتی که قبل از خرید ویپ باید بدانید!

نکاتی که قبل از خرید ویپ باید بدانید :رای شروع باید بدانید که در اولین خرید، اکثر افراد نمی دانند که کدام مدل دستگاه ویپ مورد نیازشان است. اگر در ابتدای کار انتخاب درستی برای تهیه دستگاه ویپ و ایجوس (همان جویس یا مایع های دستگاههای ویپ) داشته باشید، میتونید برای همیشه “ویپینگ” خوب و  لذت بخش را تجربه کنید.در ادامه مطلب اطلاعات کافی را به شما ارائه میدیم. همچنین شما همیشه  میتونید برای مشاوره خرید ویپ و سیگارالکترونیکی و … با همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش در “ویپ بوک 021” تماس بگیرید.

دو دسته از افراد به سراغ دستگاه های ویپ می روند، هر دو دسته از این افراد ضمن اینکه از مضرات استفاده سیگار یا قلیان ممکن است مطلع باشند، با انتخاب هر نوع از دستگاه های ویپ ( در صورتی که کالای اصلی و اورجینال باشند) ، تا 95 درصد ضرر کمتری نسبت به سیگار کشیدن با استفاده از دستگاه های ویپ و سیگارالکترونیکی به سلامتی خود وارد میکنند.

  • دسته اول افرادی که سیگاری هستند و به قصد ترک سیگار و تامین نیکوتین مورد نیاز به سراغ ویپ می روند.
  • دسته دوم افرادی که به نیکوتین وابستگی زیادی ندارند و صرفا به دنبال ویپینگ و تولید بخار زیادتر هستند.

هر کدام از این افراد نیاز به دستگاه ویپ و ایجوس (مایع ویپ) سازگار با نیاز خود را دارند که در ادامه به طور کوتاه و مختصر به توضیح هر کدوم از این موارد می پردازیم.

ویپ های پادسیستم (Podsystem):

ویپ های پادسیستم فقط برای افراد علاقه مند به سیگار تولید شده که برای رفع نیاز خود به نیکوتین ویپینگ می کنند. پادسیستم ها مقدار بخار کمی دارند (در حد سیگار یا شاید کمی بیشتر) و موضوع مهم تر اینکه مکانیزم عملکرد دستگاه، شبیه ساز سیگار یا همان MTL هست و بخار را اول به دهان و  بعد به ریه منتقل میکنید (دقیقا شبیه سیگار کشیدن). در ادامه باید بدونید داخل این ویپ های پادسیستم فقط از ایجوس های “نیکوتین سالت” استفاده می شود که به مراتب میزان نیکوتین بیشتری نسبت به ایجوس های معمولی یا کم نیکوتین (که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم) دارند. در حقیقت نیکوتین این مدل ایجوس ها مناسب افراد سیگاری هستش.

ویپ های پادسیستم، همانطور که گفتیم مکانیزم عملکردی مشابه با سیگار دارند، سایز بسیار کوچیک تری نسبت به دستگاه های ویپ (که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم) دارند و تقریبا همه ی آنها به باتری غیرقابل تعویض مجهز هستند که کمپانی تولید کننده، آن را به صورت پیش فرض بر روی دستگاه نصب کرده.

میزان بخار و قدرت ویپ های پادسیستم در اکثر مواقع ثابت است و قابلیت تنظیم میزان بخار توسط کاربر را ندارند. به خاطر سایز کوچک، وزن بسیار کمی دارند و به راحتی داخل جیب تون جا می شوند و در کل حمل این مدل دستگاه ها بسیار راحت است! همینطور قیمت ارزان تری نسبت به ویپ های بزرگتر و حرفه ای تر دارند.

برای مشاهده اطلاعات و خرید ویپ های پادسیستم کلیک کنید.

دستگاه های ویپ (Vape):

“دستگاه های ویپ” (که به آنها دستگاه های ماد یا دستگاه های ساب اهم هم گفته میشود)، مناسب افرادی است که به نیکوتین وابستگی زیادی ندارند و صرفا به دنبال ویپینگ (تولید بخار زیاد) هستند. و به عبارتی مناسب افرادی که قلیان میکشند .ویپ ها معمولا سایز بزرگتری نسبت به  “ویپ های پادسیستم” دارند و البته قدرت بیشتری هم به کاربر ارائه میکنند که کاربر بتواند بخار بیشتری را با هر کام تولید کند. اکثر ویپ ها به باتری های داخلی مجهز نیستند و کاربر الزاما باید باتری متناسب با دستگاه خود را به صورت جداگانه تهیه کند.

داخل تانک دستگاه های ویپ از ایجوس های “کم نیکوتین یا بدون نیکوتین” استفاده می شود و برای کاربر وابستگی به نیکوتین ایجاد نمی کند.

دستگاه های ویپ به دلیل سایز بزرگ تری که دارند، به چیپست های الکترونیکی حرفه ای تر و کامل تری مجهز هستند که هر کدام امکانات خاص خود رو دارند. امکاناتی مثل برقرار کردن امنیت استفاده از دستگاه، کنترل گرمای زیاد دستگاه و یا باتری، جلوگیری از کامدهی زیاد و کات آف اتوماتیک، مود های مختلف ویپینگ کردن مثل استفاده از قدرت وات یا درجه حرارات و…

دستگاه های ویپ، اکثرا قابلیت تنظیم قدرت دارند که باعث می شود شما بتوانید میزان بخاری که از دستگاه تولید می شود را کنترل کنید. این مدل دستگاه ها معمولا قیمت بالاتری رو هم نسبت به پاد سیستم ها دارند.

برای مشاهده اطلاعات و خرید دستگاه های ویپ کلیک کنید.

دستگاه های ویپ پادماد (PodMod):

نکاتی که قبل از خرید ویپ باید بدانید

“پادماد” ها دستگاه های ویپ دو منظوره هستند که می توان از آنها هم به عنوان ویپ استفاده کرد و هم به عنوان پادسیستم. در اصل هر دو حالت افراد میتوانند از این مدل دستگاه ها استفاده کنند.چه هدف شما جایگزین کردن سیگار باشد و چه تولید بخار بیشتر و جنبه تفریحی یا جایگزین قلیان .معمولا ویپ های پادماد سایز مناسبی دارند، قدرت و میزان بخار محدودی دارند و طوری طراحی شدن که نیاز همه افراد را پوشش بدن.

به طور مثال “ویپ ها” در مقایسه با “پادماد” ها قدرت بالاتری برای تولید بخار دارند معمولا تا 220 وات، چیپست های نرم افزاری و سخت افزاری قوی تر و کامل تری دارند.معمولا حجم تانک مایع بیشتری دارند و … که در پادماد ها همه این امکانات هست، اما محدودتر!
همینطور “پادسیستم” ها در مقایسه با “پادماد” ها قدرت تولید بخار کمتری دارند، اما در عوض هم ارزان تر از پادمادها هستند و هم سبکتر و هم کوچک تر!

در نهایت این مدل ویپ ها مناسب افرادی است که میخواهند هم از “ایجوس های نیکوتین سالت” و هم از “ایجوس های کم نیکوتین” استفاده کنند پس حتما به هنگام خرید هدف خود از ویپینگ را مدنظر قرار بدهید.

تفاوت ایجوس های “کم نیکوتین” و “سالت نیکوتین” در چیست؟

“سالت نیکوتین” ها، نیکوتین بیشتری نسبت به “ایجوس های کم نیکوتین” دارند (مثل 25، 30، 35 یا 50 میلی گرم در هر میلی لیتر) و مناسب استفاده در دستگاه های ویپ پادسیستم می باشند اما “ایجوس های معمولی” نیکوتین کمتری دارند (مثل 0، 3 یا 6 میلی گرم در هر میلی لیتر) و برای استفاده در دستگاه های ویپ هستند. نکته مهمی که لازمه بدونید این هست که به هیچ عنوان نیکوتین ایجوس ها رو نباید با نیکوتین سیگار مقایسه کنید! به این خاطر که فرمول محاسبه نیکوتین در ایجوس و سیگار متفاوت است.

نکات مهم هنگام خرید ویپ :

هدف خود از ویپینگ را مدنظر قرار دهید. اگر به نیکوتین وابستگی زیادی ندارید و یا فقط قلیان میکشید حتما به سراغ تهیه “دستگاه های ویپ” بروید. اگر فقط به دنبال یک جایگزین برای سیگار هستید توجیهی ندارد که به سراغ “دستگاه های ویپ” یا “ویپ پاد” بروید! و اگر می خواهید هم از ایجوس های نیکوتین سالت و هم از ایجوس های کم نیکوتین استفاده کنید، “دستگاه های ویپ پاد” مناسب استفاده شما هستند.

به مشخصات دستگاهی که تهیه می کنید دقت کنید و اگر دستگاه از باتری داخلی استفاده میکند که نیازی به خرید باتری جداگانه نیست، اما اگر دستگاه نیاز به باتری جداگانه دارد، پس یادتون باشد به تعداد مورد نیازتون باتری ویپ هم به سبد خریدتون اضافه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *